#FundSDGUA
Фонд досягнення Цілей сталого розвитку в Україні


Банк ПУМБ спільно з Future Development Agency та Мережею Глобального договору ООН в Україні розпочинає фінансування соціального підприємництва в межах "Програми соціального інвестування у досягнення Цілей сталого розвитку шляхом підтримки соціального підприємництва". Спеціально для цього створено #FundSDGUA - Фонд досягнення Цілей сталого розвитку в Україні!

Впродовж 2022 року клієнти банку можуть стати соціальними інвесторами і зробити благодійний внесок на підтримку соціального бізнесу при закритті свого рахунку, маючи невеликий грошовий залишок, або проведенні іншої операції. Долучитися до фінансування соціальних підприємців можуть всі бажаючі.

Ваші кошти є вагомою підтримкою для соціальних підприємств, що працевлаштовують людей з інвалідністю і дають їм шанс реалізувати себе у професії!


КУДИ ВИТРАЧАТИМУТЬСЯ ЗІБРАНІ КОШТИ?

НА ЗАПУСК НОВОГО МУЗЕЮ У ТЕМРЯВІ "03:00"

Соціальне підприємство "Третя після опівночі" — єдиний музей, де екскурсії проходять у суцільній темряві в супроводі незрячих гідів. Музей у Києві відкрито у 2017 році. Наразі тут працює 6 людей з інвалідністю. У просторі реалістично відтворені повсякденні місця: квартира, вулиця, природа і галерея мистецтв. Понад 29000 відвідувачів вже полюбили і рекомендують це місце! На час локдауну музей запустив додаткові послуги онлайн-квести та екскурсії містом з незрячим гідом.

Запитувана сума: 500 тис грн.


На що планують витратити кошти:
Команда планує відкрити ще один музей у Львові. Для цього потрібно 2 млн. грн. Частина коштів уже зібрані від інвесторів і грантів. Буде створено 6 інклюзивних робочих місць для незрячих людей.

ДЕТАЛЬНІШЕ

НА ЗАПУСК НОВОЇ ТОЧКИ ПРОДАЖУ ВИПІЧКИ

"Good bread from Good people" — перша в Україні пекарня, де дорослі люди з ментальною інвалідністю (синдромом Дауна, розладом аутичного спектру, розумовою відсталістю й іншими медичними діагнозами) можуть реалізувати себе у професії. Особливістю роботи пекарні є підбір людей, зважаючи на їх сильні сторони і можливості. Тут зменшена кількість робочих годин і відповідне навантаження. На кухні працює професійний пекар, який супроводжує працівників. Пекарня надає роботу для 10 людей з інвалідністю, інші співробітники залучені до управління бізнес-процесами.

Запитувана сума: 300 тис грн.


На що планують витратити кошти:
Команда планує відкрити офлайн точку для продажу своєї продукції і оновити виробничу техніку. Буде створено 3 інклюзивні робочі місця для людей з ментальною інвалідністю.


ДЕТАЛЬНІШЕ


СЛОВА ТА ЇХ ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

Діяльність з розв'язання соціальних, екологічних проблем з бізнесовим підходом.

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО

Це організації, що здійснюють підприємницьку діяльність з соціальною метою. Соціальні підприємства отримують дохід шляхом продажу своїх товарів чи послуг, щомісяця скеровують отримані кошти у соціальні зміни.

СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ

Це стійке поліпшення ситуації, відчутне покращення становища людей, що опинились у складних життєвих обставинах. В межах Програми очікуваними соціальними змінами є професійна та соціальна інтеграція людей з інвалідністю. Об'єднавши спільні зусилля, сприяємо досягненню Цілей Сталого Розвитку, а саме Цілі №8 Гідна праця та економічне зростання та Цілі №10 Скорочення нерівності.

ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ (SDG)

СОЦІАЛЬНЕ ІНВЕСТУВАННЯ

Це фінансування запуску чи розвитку соціальних підприємств, які працюють над розв'язанням соціальних проблем. Соціальні інвестори не отримують дивідендів у вигляді коштів, вони отримують сталі рішення проблем, безпеку, рівність прав, доступ до сервісів та вагомі зміни!


Це схоже на благодійність, але ні. Добрі справи залежать від зовнішнього фінансування, тобто коли фінансування припиняється – благодійна діяльність часто теж припиняється. Соціальне підприємство потребує коштів для старту й надалі фінансує свою роботу та вирішує соціальні проблеми за рахунок самостійно зароблених коштів від продажів.

Sustainable Development Goals (SDG) - Цілі сталого розвитку

У вересні 2015 року всі 193 члени Організації Об’єднаних Націй ухвалили план досягнення спільного кращого майбутнього. Спільні зусилля спрямовано на досягнення 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР), що чітко означують орієнтири, яких ми прагнемо досягнути в Україні. Ми маємо спільне бачення того, куди має рухатись наша країна і весь світ до 2030 року. Ми переконані, що соціальні підприємці прискорюють позитивні зміни та наближають всіх нас до досягнення спільних цілей.


ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

ЩО ТАКЕ FUTURE DEVELOPMENT AGENCY?

Future Development Agencyтм , а українською - Агенція розвитку майбутнього - це проєктний офіс соціальних змін, створений у 2015 році для впровадження соціальних інновацій, IT-технологій, сучасних методів роботи у соціальній сфері.

Ми реалізуємо власні проєкти і працюємо як бек-офіс для розвитку неурядових організацій, державних інституцій, соціального бізнесу та інших ініціатив, які мають значення та вагомий соціальний вплив в Україні.

Наша команда працює у 4 ключових напрямках: соціальні інновації, соціальне підприємництво, соціальне інвестування, громадські технології. Метою Future Development Agency є впровадження інноваційних рішеннь в соціальній сфері, які створюють майбутнє України!

ЧОМУ ТАКА НАЗВА #FundSDGUA ФОНД ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ?

Future Development Agency, згідно статутної мети діяльності, стартує Програму соціального інвестування у досягнення Цілей сталого розвитку, шляхом підтримки соціального підприємництва. Для її реалізації створено окремий проєкт під назвою "Фонд досягнення Цілей сталого розвитку в Україні" (англійська назва - Fund for Sustainable Development Goals Achievement in Ukraine)

Cпільно з великим соціально відповідальним бізнесом та представництвом Мережі Глобального договору ООН в Україні ми фондуємо (FUND) розвиток соціальних підприємств за пріоритетними Цілями (SDG) задля досягнення змін в Україні (UA). Для швидкості пошуку Фонд має коротку назву #FundSDGUA.


ДЕ Я МОЖУ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УКРАЇНІ?

Наша координаторка з розвитку соціального підприємництва, Аліна Бочарнікова, підготувала посібник "#SimpleSE: Про соціальне підприємництво - просто!". Рекомендуємо розпочати захоплення і любов до соціального підприємництва саме з нього. Переглянути і завантажити безкоштовно можна за посиланням.

РЕКВІЗИТИ РАХУНКУ

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО"

ЄДРПОУ: 40045817

Рахунок: UA463348510000000026007124518 Банк: АТ КБ "ПУМБ", МФО Банку: 334851

Призначення: Благодійна допомога #FundSDGUA для підтримки соціального підприємництва у досягненні Цілей Сталого Розвитку в Україні. Без ПДВ.

ПУБЛІЧНА ОФЕРТА

ЯК Я ДІЗНАЮСЬ, ЩО КОШТИ ПОРТАПИЛИ В ФОНД?

При перерахування коштів з рахунку на благодійність клієнту прийде SMS/Viber чи Push-повідомлення щодо цієї операції (стандартний механізм повідомлень від банку про транзакції за банківською карткою)

ЯК Я ДІЗНАЮСЬ, В ЯКЕ СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОТРАПЛЯТЬ МОЇ КОШТИ?

Усі кошти, які надходять на спеціальний рахунок Фонду #FundSDGUA, розподіляються між попередньо відібраними та перевіреними соціальними підприємствами, які мають бізнес-план, вирішують конкретну соціальну проблему та вже успішно працюють в Україні понад 3 роки.

Рішення про фінансування соціального підприємства буде прийнято після повного збору коштів на засіданні експертною комісією, серед якої будуть також представники банку і незалежні експерти.

Соціальне підприємство отримує гроші відповідно до грантової угоди. Щомісяця воно подає звіт, який підтверджує цільове використання коштів.

Наразі кошти збираються для 2 підприємств:

- Музей у темряві «Третя після опівночі», де працюють незрячі гіди

- Інклюзивна пекарня Good Bread From Good People, де працюють люди з ментальною інвалідністю

Ви можете слідкувати за новинами на офіційному сайті Future Development Agency.

ЧИ МОЖУ Я ДОВІРЯТИ ВАМ СВОЇ КОШТИ?

Для того аби спільно з банком ПУМБ розпочати Програму соціального інвестування у досягнення Цілей сталого розвитку, шляхом підтримки соціального підприємництва і запустити Фонд #FundSDGUA наша благодійна організація пройшла повну перевірку відповідно до процедур безпеки та правил банківської системи.

З 2019 року і нині Future Development Agency адмініструє роботу Leaders Fund-Фонду лідерів соціальних змін. За три роки фонд акумулював та надав на підтримку молодих лідерів соціальних проєктів 180 000 гривень. Доступні відеозвіти про діяльність Leaders Fund

На нашому сайті у розділі
"Про нас - Звітність" кожен може переглянути у відкритому доступі фінансові звіти організації з 2017-2021 роки.


За цей рік
організація адмініструвала близько 2 млн. гривень і наша команда реалізувала 4 великі проєкти спільно з соціальними підприємцями, а саме: запуск нового сайту з системою автоматичного тестування вебсайтів на доступність з соціальним підприємством Inclusive IT за фінансування Фонду Відродження, інклюзивну виставку "Кіномистецтво на дотик" з музеєм "Третя після опівночі" та Українським культурним Фондом, запуск соціального шкільного підприємства "Wood&Kids.UA" та річний супровід проєктів Вінницької міської ради у реалізації першої комплектної програми розвитку соціального підприємництва "Соціальне підприємництво: Вінниця". Наразі наша команда працює над підготовкою законодавчої бази з соціального підприємництва в Україні.

Пишаємося успіхами соціальних підприємств, які у співпраці з нами збільшують свій соціальний вплив та прокачують бізнесові процеси на новий рівень. Ми працюємо над розвитком соціального підприємництва в Україні вже багато років і цінуємо свою репутацію.

Відповідь - так,
Ви можете нам довіряти.

ЯК Я ЗМОЖУ ПЕРЕВІРИТИ, ЩО СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ОТРИМАЛО ГРОШІ?

Збір коштів разом з клієнтами ПУМБ стартував!

На офіційному сайті Future Development Agency
https://www.fda.org.ua Ви зможете читати щомісячні новини про хід збору коштів. Коли запитувану суму буде зібрано ми одразу опублікуємо цю чудову новину!

Інформація про хід збору коштів також буде розміщуватися на офіційних сторінках соціальних підприємств - музея
"Третя після опівночі" та інклюзивної пекарні Good Bread from Good People. Підписуйтесь на сторінки соціальних підприємств у Фейсбуці!

#FundSDGUA

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО - ЦЕ ЗМІНИ.
ІНВЕСТУЙ ВЕЛИКІ ЗМІНИ!