Запитання

Цілі та завдання Leaders Fund?

Більшість програм фінансової підтримки в Україні покривають лише прямі витрати на проєкти, отже соціальні лідери вимушені поєднувати громадську діяльність з основною роботою. Лідери відволікаються на пошук заробітку, працюють понаднормово і швидко вигорають замість того, щоб приділяти час важливим проєктам. Все це затягує розв’язання соціальних проблем. Завдання Leaders Fund створити альтернативний механізм розвитку лідерів.

Головна ціль Leaders Fund – допомагати лідерам з високим потенціалом покращити своє становище та ефективність свого проєкту, пропонуючи щомісячне фінансування та фахову менторську підтримку. 


Чому ви створили Leaders Fund?

Наша команда займається розвитком соціальної сфери в Україні, ми створюємо власні соціальні проєкти для впровадження ефективних рішень задля позитивних змін в країні. Тому ми, з власного досвіду, знаємо як часом буває важко молодим лідерам розпочати власні соціальні проєкти у своєму місті без достатньої експертної та ресурсної підтримки. Ми хочемо це змінити, об’єднавши Лідерів соціальних змін та соціальних інвесторів для сталого розвязання актуальних соціальних проблем.


Хто може стати аплікантом Leaders Fund?

  • лідер(-ка), що готовий(-а) взяти на себе відповідальність діяти
  • віком 18-30 років
  • має досвід волонтерства та/або управління соціальними проєктами не більше 5 років
  • має діючий соціальний проєкт
  • проєкт розв’язує актуальну соціальну проблему та має перші успішні результати
  • проєкт може бути масштабовано в інших містах України
  • лідер має утворену та зареєстровану в порядку, визначеному законодавством, неприбуткову організацію, є фізичною особою-підприємцем (у разі відсутності – готовий зареєструвати)

Як Leaders Fund оберають Лідерів?

Leaders Fund націлений на пошук та вибір Лідерів, що мають власні вже робочі проєкти, які вирішують соціальні проблеми і мають потенціал до масштабування у інших регіонах України. 

Якщо ви маєте лише ідею, спробуйте спершу втілити її в реальний проєкт. Покажіть перші результати, позитивні зміни у своїй громаді.


Який обсяг щомісячного фінансування Лідера?

Впродовж 6 місяців обраний Лідер отримує фінансування обсягом 10000 гривень, без ПДВ.


Як Лідер отримує кошти?

Щомісяця кошти перераховуються на рахунок організації Лідера відповідно до Угоди у вигляді безповоротної фінансової допомоги.


Чи обов’язково Лідеру мати Організацію та бути ФОПом?

Офіційна реєстрація Організації на момент подачі заявки не є обов’язковою. Проте обраний Лідер – фіналіст має зареєструвати свою Організацію для початку співпраці з Leaders Fund. Ми можнмо допомогти вам із юридичними питаннями.

Лідеру обов’язково мати зареєстровану в порядку, визначеному законодавством, неприбуткову організацію. Це може бути громадська чи благодійна організація, з ознакою неприбутковості – 0036/0032.

Лідер не обов’язково має бути зареєстрованим як фізична особа-підприємець (ФОП). Кошти, отримані від Leaders Fund, оподатковуються згідно чинного законодавства України.

Лідер, що є фізичною особою-підприємцем самостійно сплачує податки та соціальні внески за спрощеною системою оподаткування відповідно до вимог чинного законодавства України. У випадку, якщо Лідер не має відповідної реєстрації, тоді усі податки, внески та збори сплачуються згідно чинного законодавства України у повному обсязі.


Як Лідер може використовувати кошти?

Лідер(-ка) самостійно вирішує, як розпоряджатися коштами. Зазвичай лідери витрачають кошти на власний розвиток та потреби (наприклад, оплату профільного навчання, сплату за житло, інші витрати), або вирішують вкласти гроші у проєкт (оплатити гонорари залучених спеціалістів, закупити матеріали, інше відповідно до проєктної діяльності) чи підтримують організаційний розвиток організації (закупівля техніки, програмного забеспечення, оплата послуг з дизайну чи бухгалтерські, інше за Статутом).