EQUIP

За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), консорціум  EQUIP, починаючи з липня 2017 року розпочав впровадження Демонстраційного проекту з оцінки спрощеної стратегії противірусного лікування гепатиту С в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України, Американським офісом USAID, Українським центром громадського здоров’я, Альянсом с з громадського здоров’я та  Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ / СНІД.

Адміністративну підтримку офісу EQUIP-Right to Care Україна надає БО «Благодійний фонд Агенція розвитку майбутнього».

Метою демонстраційного проекту з лікування вірусного гепатиту С є впровадження та оцінка спрощеного тестування на ВГС, лікування та моделі догляду, які будуть інтегровані з програмами тестування і лікування ВІЛ інфекції.

Зокрема, проект охопить лікуванням до 800 пацієнтів в м. Києві протягом 2018 року. Основними завданнями проекту є:

  • Впровадження спрощеної стратегії тестування та лікування  осіб з вірусним гепатитом С із застосуванням фіксованого дозування комбінації препаратів  прямої противірусної дії – Ледипасвір та Софосбувір.
  • Оцінку ефективності спрощеної стратегії тестування та лікування пацієнтів, хворих на гепатит С та ко-інфікованих ВІЛ/ВГС.
  • Оцінка ефективності спрощеного тестування та стратегій лікування людей, хворих на гепатит С та за ко-інфекцією ВІЛ/ВГС.

Цільові групи проекту: представники ключових груп населення, включаючи людей, які вживають наркотики, чоловіками, що мають одностатеві стосунки, працівниками секс-індустрії.

Режими лікування та тривалість спостереження: лікування полягає в застосуванні комбінації фіксованих доз препарату Софосбувір/Ледипасвір протягом 12 тижнів. До і після завершення курсу лікування проводитиметься оцінка вірусного навантаження з використанням доступного лабораторного моніторингу. Загальна тривалість лікування становить 12 тижнів лікування та 12 тижнів пост-терапевтичного спостереження.

Регіони проекту:  м.Київ.

Виконавці проекту: EQUIP-Right to Care в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України, Українським центром громадської охорони здоров’я, Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, та Альянсом громадської охорони здоров’я. 

ПРО КОНСОРЦІУМ EQUIP

Консорціум EQUIP, який фінансується USAID, складається з 5 організацій, з основним реципієнтом – Right to Care, розташована в Південній Африці.

EQUIP розробив інноваційні підходи до реалізації програм догляду з приводу ВІЛ, туберкульозу та гепатиту; лікування і профілактики в країнах з обмеженими ресурсами в партнерстві з місіями USAID, міністерствами охорони здоров’я та іншими організаціями для ефективного досягнення цілей UNAIDS 90-90-90 (до 2020 року 90% всіх людей, які живуть з ВІЛ, будуть знати свій ВІЛ-статус.  90% всіх людей з діагнозом ВІЛ-інфекції отримуватимуть стабільну антиретровірусну терапію.  90% всіх людей, які отримують антиретровірусну терапію, будуть пригнічувати цей вірус).