Як уряди інших країн підтримують інновації

5 Jan

Як уряди інших країн підтримують інновації

12 країн офіційно дозволили стартапам експериментувати

Зазвичай фінтех відрізняється від багатьох інших індустрій тим, що він є дуже зарегульованим. Стартапи стикаються з регуляторами відразу після старту роботи: необхідно отримати ліцензії, подавати звітність, відповідати суворим вимогам. Це особливість роботи у фінансовій сфері, яка взагалі є дуже консервативною.

Але 12 держав вже затвердили на своїй території так званий режим “пісочниці”. Це такі юридичні умови роботи стартапів, за яких вони можуть експериментувати та тестувати різні бізнес-моделі. Якби вони працювали за межами “пісочниці”, то регулювання їхньої діяльності було б більш жорстким, і можливостей для експериментів було б мало. А “пісочниця” створена саме для того, щоб сприяти експериментам — регулювання там хоч і є, але вимоги та увага регуляторів не такі жорсткі.

Зараз режим “пісочниці” є у Канаді, Нідерландах, Данії, Британії, Бахрейні, Абу-Дабі (ОАЕ), Індії, Малайзії, Сінгапурі, Брунеї, Гонконзі, Австралії. Деякі держави готуються до запуску “пісочниці”.

У політики підтримки національного виробника, яку практикують в Україні є альтернатива — не підтримувати, а створювати умови для розвитку: покращувати закони, гарантувати верховенство права, дозволяти бізнесу експериментувати — як пояснював гарвардський професор, на якого ми посилалися на початку статті. Більш того, стимулювати розвиток сучасних бізнесів, що виробляють інноваційні продукти: створюють банки без відділень, додатки для смартфонів, космічні ракети. Сприяння інноваціям буде вигідним усім громадянам.

Більше про фінтех у  інфографічному довіднику Fintech Guide 2018.

По матеріалам BusinessViews

ByFDA